Project-менеджер: Все Про Професію Від Навичок До Зарплати

Сьогодні розповімо, які навички необхідні, щоб ним стати. Типовий РМ — це людина, яка звикла працювати з командою, організовувати, керувати. Менеджер проєкту сам приймає рішення, дає доручення, фасилітує зустрічі, загалом, бере лідерську роль команди на себе.

Коли в організації 1-2 РМ-и, між ними та директором не буде жодних додаткових «шарів», оскільки такій кількості людей нескладно домовитися та побудувати спільну роботу. Уміння працювати з JIRA, будувати красиві діаграми Ганта, чартери я поставив би в кінець списку. По суті, це інструменти, навчитися працювати з ними не дуже складно. Та якщо немає таких базових навичок, як стійкість до турбулентності, змін й інших софт скілів — працювати в менеджменті буде складно.

як стати менеджером проєктів

Якщо опрацювати ці чинники, кількість конфліктів суттєво знизиться. У випадках виникнення ескалації PM-у важливо проаналізувати ситуацію, знайти причину і лише тоді діяти. У такі моменти багато залежить від того, наскільки прокачані навички прийняття рішень та емоційний інтелект менеджера. Без злагодженої команди фахівців, кожен із яких виконує своє завдання відповідно до загальної стратегії, успіх будь-якого проєкту під сумнівом. Тому PM-у важливо правильно підбирати людей, розподіляти ролі між ними з урахуванням їх професійних скілів, характерів, комунікативних особливостей. Якщо ж у парадигмі «для цього в команді є люди», то це має виконати девелопер.

Вміння Вбудовуватись У Бізнес

Must have для онлайн-зустрічей із замовниками та віддалених командних зустрічей. 40 хвилин безперервного спілкування у безкоштовній версії без необхідності перепідключення. Таск-трекер, який інтегрується з різними платформами і стає посередником. Простіше кажучи, project-менеджер – це людина, котра стежить за повною працездатністю цього механізму.

Також більш досвідчений фахівець повинен мати уявлення про те, як створюється продукт та доставляється в певне середовище. Потрібно розуміти важливість досвіду користувача, вміти робити прототипи та макети, проводити аналітику, базово розбиратися в коді й мовах програмування. Якщо Ви керуєте проєктними менеджерами, Вам потрібно заздалегідь продумати шаблон звіту, де перераховані всі ці пункти.

  • Він також відповідальний за результат та проєкт загалом.
  • Вибираємо технічний стек, проєктуємо, створюємо дизайн архітектури, затверджуємо нюанси.
  • Іноді вони розміщені в різних часових поясах, у різних культурах і конкурують між собою.
  • Третя команда розробляє чи впроваджує систему Point of Sale.
  • Основна роль менеджера проекту є збереження всіх членів команди в курсі цієї великої трійки – часу, бюджету і якості.
  • Можеш скористатись і таким інструментом, як декартова площина.

Він повинен добре розбиратися у побудові дорожніх карт продукту, розуміти UI та UX і бути гуру product backlog. Так як ця роль найчастіше використовується в методології Agile, Produсt Owner повинен розуміти, що таке Scrum, і правильно працювати з усіма артефактами. Це зовсім не просто, і передбачає високо розвинені навички ведення переговорів, активного слухання та командотворення.

Чи Актуальні Проєктні Менеджери Зараз

Не варто вигадувати досвід, якого не було з метою піднесення себе в очах роботодавця. Це може зіграти з вами злий жарт в подальшому, коли доведеться зіткнутись з високим рівнем відповідальності та великою кількістю задач. Project Manager — це керівник і лідер, який не тільки роздає завдання та контролює їх виконання.

Клієнт спілкується з командою прямо, спеціалісти задоволені, клієнт задоволений — все чудово. Я долучаюся тоді, коли щось не так, і допомагаю розв’язати проблему. Зазвичай бізнес хоче закінчити проєкт набагато раніше, зробити все швидше, тому далі відбувається «етап торгів». Тут я виконую роль дипломата між розробкою і бізнесом. Я розумію потреби бізнесу і розумію інженерів — вони хочуть зробити якісний продукт, однак не овертаймити.

курси project manager

Подорожі, нова техніка, а іноді навіть автомобілі – те, що пропонують класні компанії як бонус, наприклад, за виконання річного плану за проєктом. Потрібно розуміти, що чим довше ви у професії і чим ефективніше працюєте, тим більший ваш дохід. Створити новий продукт і вивести його на ринок неможливо без постійного контролю команди. Його потрібно правильно пріоритезувати, щоб наприкінці кожної ітерації отримувати продукт, здатний принести певну цінність для користувачів. У такому випадку його простіше тестувати і допрацьовувати. Після цього дуже важливо правильно зібрати й обробити дані від користувачів.

Він також відповідальний за результат та проєкт загалом. Одним з перших «домашніх завдань», які я виконала ще перед тим, як вийшла на роботу, був саме такий аналіз. Скажу відразу, його я робила у кілька https://deveducation.com/ ітерацій, у міру заглиблення в реальну ситуацію у компанії та команді. Так, терміни на проєкті можуть бути дуже стислими, але потрібно організувати роботу так, щоб не втратити людей із команди.

Ти — відповідальна особа перед бізнесом, у тебе є команда, з якою ви маєте зробити проєкт вчасно, з певним бюджетом і на вказаний скоуп (тобто не змінюючи якість). Стаття буде цікавою новачкам у проєктному менеджменті та читачам, які хочуть скласти уявлення про цю посаду. За даними дослідження DOU, медіанна заробітна плата проєктних менеджерів в ІТ у грудні 2020 року становила $1700. Як правило, РМ заробляє менше, ніж розробник (медіана $2500), проте трохи більше, ніж QA-спеціаліст ($1500). Посада проєктного менеджера доволі популярна на ринку, на DOU наразі відкрито 430 вакансій, більша частина з них у Києві.

Ми приділяємо увагу англійській та м’яким навичкам на всіх курсах від GoIT. Однією з найбільш важливих напрямків діяльності менеджерів проектів є планування. Планування вимагає участі команди, воно завжди має бути детально описане і організоване. У цьому випадку три окремі проєкти створюють єдину цінність — повністю автоматизований процес продажів.

Усі люди різні, до кожного потрібно знайти свій підхід, вміти їх мотивувати, вирішувати конфлікти в команді, працювати з проблемними клієнтами. І якщо навчитися малювати roadmap чи ставити таски в Jira не вимагає особливого креативу, робота з людьми — це завжди про креатив, цьому не навчишся на жодних курсах. Далі можна вибрати одну книгу про проєктний менеджмент для початківців і курси. Добре, коли курс буде більш-менш масштабним — хоча б на три місяці. Бувають короткі курси, вони дають інформацію дуже стисло. На мою думку, вони підходять тим, хто має хоча б якийсь досвід.

У вас сформується чітке розуміння, що потрібно прокачувати у собі, щоб стати реально класним проєктним менеджером. Тому, щоб успіхом вивести своє рішення на ринок, product менеджеру потрібно знати UX (User Experience). Вам потрібно зрозуміти, які саме потрібні для роботи менеджером проєкту та визначити, яких з них вам не вистачає, а які варто покращити. В основі всіх delicate і onerous expertise проєктного менеджера, а також можливостей для його професійного зростання, лежить здатність і прагнення до самонавчання. Взагалі, це обов’язкова навичка для всіх, хто працює в ніші високих технологій — постійно шукати та вбирати нові знання не лише у своєму напрямку, а й у суміжних. Раджу також пройти курс із Project Management — це дуже структурує знання та дає інструменти й методики, актуальні на ринку.

Ще 48% РМ оцінили свій рівень англійської як вище середнього (Upper-Intermediate). Дякуємо, інформація надіслана успішно.Ми зв’яжемося з вами якнайшвидше. Натисніть кнопку нижче, щоб поділитися з друзями у Facebook.

як стати менеджером проєктів

Схильність до спілкування – чудовий плюс, як ви зрозуміли з попереднього розділу статті. Ви почнете застосовувати її навіть у повсякденному житті підсвідомо. Розберемося, чи підійде ця професія вам, і що потрібно, щоб стати класним фахівцем. Звичайно, ми дуже хочемо створювати найкращі у світі продукти, але, якщо вони не будуть монетизуватися, проєкт у кінцевому підсумку закриють.

як стати менеджером проєктів

Під час обговорення ризиків та проблем, головне завдання учасників зустрічі –— зрозуміти, які загрози найпріоритетніші. Коли ризики виявлено, керівник вирішує, чи потрібна його допомога чи РМ сам упорається із завданням. Із 17 років у сфері IT, 14 років я пропрацював у менеджменті проєктів та програм. four роки на позиціях Portfolio Manager та Program Manager, які передбачають управління командою РМ-ів.

Я стартував у проєктному менеджменті без курсів, але мій шлях був дуже тернистим і довгим. Перш ніж потрапити на роботу в першу компанію, я отримав 11 відмов. А ще я не дуже заморочувався з теорією, і брак потрібних знань на перших етапах роботи часто давався взнаки. А ще професія Project Manager тісно пов’язана з наступними факторами. За моїм досвідом, мінімальний рівень володіння англійською для PM’а — Upper-Intermediate (B2). З рівнем нижче буде важче працювати та буде багато відмов при пошуку роботи.

Адже таке враження, що вони вже вміють і знають усе, що можна знати і вміти. Люди, які працюють на цій посаді, мають певний образ мислення, який формується і змінюється протягом усього життєвого циклу роботи. Product Manager — це CEO свого продукту, і його мислення дуже схоже на мислення підприємця. Product Manager — не той фахівець, який зможе працювати у гордій самотності. Кожен його день — це безліч комунікацій з учасниками команди, інвесторами і користувачами.

Під час розробки функціоналу з’являються додаткові умови, потреба у певних деталях. Через це доводиться часто коригувати план уже в процесі. Та проблема полягала в тому, що вчені ще не знали, яка поверхня Місяця. Одні астрономи вважали, що поверхня тверда, інші — що вона засипана великим шаром пилу.

Також важливо розвивати в собі бажання та прагнення навчатися чомусь новому, і не боятися впроваджувати це на практиці. Втім це стосується всіх IT-спеціальностей, а не тільки менеджерських. Не зайвим буде отримати оцінку від колег і менеджера. Тепер тобі мало б бути зрозуміло, які компетенції потрібно розвивати, щоб отримати офер і стати класним менеджером. Якщо у вас рівень англійської B2 та вище — можна починати вчити теорію.